Dankam poslastica dneva v Golovcu

Začel se je drugi del evropskega prvenstva za dekleta do 19 let. Črnogorke še naprej presenečajo, saj so drugi del prvenstva med najboljšo osmerico začele z zmago (27:23). Uspeha so se veselile tudi Danke (27:25), ki so po pravi rokometni poslastici ugnale Francozinje. V boju za razvrstitev od 9. do 16. mesta sta se zmag prvi razveselili reprezentanci z Iberskega polotoka, Portugalska in Španija.

EVROPSKO PRVENSTVO V ROKOMETU ZA DEKLETA DO 19 LET

Dvorana Golovec, drugi del, 1. kolo, torek, 1. avgusta 2017

SKUPINA M2

NEMČIJA : ČRNA GORA 23:27 (12:12)
Nemčija: Kalmbach 1, Lott 5, Peter 2, Stuttfeld 5, Berger, Bayerl 1, De Bellis 1, Fischer 3, Zschocke 5, Degenhardt, Dölle 1, Filter, Maidhof 1, Rühter, Soffel 4, Wachter.
Črna gora: Marinović, Konatar 8, Adžić, Djoković 2, Čarapić 4, Čorović 3, Nišavić 1, Saranović, Jovičević 2, Brnović 6, Terzić, Žečević, Ščepanović, Tomić, Čogurić, Novaković 1.

Najboljši igralki tekme: Elisa Stuttfeld (Nemčija) in Branka Konatar (Črna Gora).

ZAPISNIK TEKME

Črna gora nadaljuje s presenečenji. Potem ko se ji pred dvema letoma v kadetski kategoriji ni uspelo prebiti na evropsko prvenstvo, so si v mladinski kategoriji priborile mesto med najboljšo osmerico in takoj tudi prvo zmago, potem ko je Nemčijo ugnala s 27:23. Uspeh ima še toliko večji pomen, saj je imelo skoraj polovico igralk v zmagovalni  ekipi v zadnjih dneh želodčne težave.

V prvem polčasu sta bili ekipi povsem poravnani. Črnogorke so po vrnitvi na igrišče počasi začele prevzemati pobudo in se na začetku 41. minute povzpele na +4 (19:15), dobrih 12 minut kasneje pa se je prednost dvignila še za gol (20:25). Šest minut pred koncem so pri rezultatu 21:25 Črnogorke v razmaku 12 sekund zaradi dvominutnih kazni ostale brez dveh igralk v polju, a Nemke to niso znale kaznovati in zmagovalke so bile znane.

Marielle Bohm, glavna trenerka Nemčije:
"Izredno sem razočarana. Moja ekipa je na tako pomembni tekmi napravila ogromno napak. Ko je temu tako, je težko zmagati. Ob tem se naša dekleta niso borila. O tem se moramo pogovoriti v slačilnici. V drugem delu evropskega prvenstva nastopajo le dobre ekipe. Res je, da se moramo še veliko naučiti, a želim videti, kako se naše igralke na igrišču borijo."

Tatjana Jeraminok, glavna trenerka Črne gore:
"Resnično sem hvaležna našim igralkam, ki so po zdravstvenih težavah – sedmerico muči trebušna viroza – stisnile zobe in odigrala tekmo, na kateri sta nas odlikovala neverjetna želja po dokazovanju. Nemška reprezentanca je tehnično in taktično od nas precej boljša, ob tem tudi telesno močnejša, a tokrat je zmagal črnogorski značaj. Ponosna sem na naša dekleta, čestitam jim za ta uspeh. Čestitke tudi Nemkam za veliko borbenost."

FRANCIJA : DANSKA 25:27 (14:15)
Francija: Mauny 5, Ekoh 3, Blonbou 6, Sagna 5, Fofana, Lassource, Nocandy 3, Bruni, Deba 2, Depuiset, Tonds, Fall, Frank, Kieffer, Plotton, Vautier.
Danska: Bendtsen 3, Hougaard 3, Joergensen 2, Nielsen Filtenborg, Ellebaek 1, Olsen 1, Andersen 1, Svarre, Friis 7, Sörensen, Berggren Larsen, Dahl 2, Lundgreen 1, Stougaard 4, Jensen 1, Milling.

Najboljši igralki tekme: Soukeina Sagna (Francija) in Emma Cecilie Urskov Friss (Danska).

Rokometašice Danske in Francije so poskrbele za pravo rokometno poslastico. Zanimiva in izenačena tekma se je končala z zmago prve. Na koncu je bila ta boljša s 27:25.

Ekipa s severa Evrope si je že v prvi polovici prvega polčasa priigrala tri gole naskoka (6:9), a se Francozinje niso predale. Z uspešno izvedeno sedemmetrovko Constance  Mauny  so na začetku 28. Minute izid poravnale na 14:14, na glavni pa nato odmor odšle z golom zaostanka (14:15).

Korak za tekmicami so bile nato vse do sredine 48. minute, ko so rezultat najprej poravnale na 22:22, pet minut za tem pa prek Saukeine Sagna povedle s 23:22. Za tem so vodile še s +2 (25:23), a so Danke v dobrih štirih minutah pripravile niz 4:0, se v zadnjo minuto podale s +2 (27:25) in tekmo mirno zaključile.

Heine Mogensen Eriksen, glavni trener Danske:
"Tekma je bila tako zahtevna, kot je izgledala. Bila je zahtevna tudi zaradi vročine v dvorani in bolezni, ki so ovirale našo pripravo na tekmo. Pomembno je, da smo zmagali ter da smo si upali igrati s sedmimi igralkami proti šestim v polju."

Eric Baradat, glavni trener Francije:
"Za nami je izredno težka tekma. Danska je resnično fantastična ekipa. Obe ekipi sta v napadu napravili ogromno napak, obenem pa igrali odlični obrambi in igrali hitro. Naše vratarke bi lahko bolje posredovale pri strelih s kril, zlasti z levega krila. Bolj bi morale biti potrpežljive, tako pa so prehitro reagirale na strele."

SKUPINA I2

SRBIJA : PORTUGALSKA 22:25 (11:10)
Srbija: Bakša 2, Cvijić 8, Kaitović, Milanović, Bjelak, Mazić 1, Radović 4, Knežević, Radojčić, Bojčić 2, Lazić 2, Pavlović 1, Kosanović, Stamenić 2, Kuzet, Peić.
Portugalska: Ursu, Araujo, Periquito, Loureiro, Barbosa, Monteiro 7, Minciuna 4, Azevedo 2, Ruela, Oliveira 8, Freitas, Mingaleeva, Almeida 1, Morais 2, Cordoso, Moreno 1.

Najboljši igralki tekme: Lidija Cvijić (Srbija) in Carolina Monteiro (Portugalska).

Rokometašice Portugalske so se razveselile prve zmage na evropskem prvenstvu v Celju. Na prvi tekmi v boju za rad+zvrstitev od 9. do 16. mesta so ugnale Srbijo (25:22), ki na tekmovanju še ni okusila slasti zmage.

Izbrana vrsta z Iberskega polotoka je tekmo začela odlično in kljub vmesni minuti Dušana Savića z uspešnim nasprotnim napadom sredi osme minute povedla s 4:0. Srbkinje so nato vzpostavile ravnotežje in napravile preobrat (6:5). Ob koncu 27. minute je njihova prednost znašala dva zadetka (10:8), ob odhodu naglavni odmor pa je bila minimalna (11:10).

Portugalke so se v ospredje znova prebile po vrnitvi na igrišče. V 43. Minuti so povedle s 16:15, se v zadnjih desetih minutah povzpele na +3 (22:19) in tekmo mirno zaključile.

Dušan Savić, glavni trener Srbije:
"Na žalost smo doživeli še četrti poraz. Upali smo, da bomo v tem drugem delu tekmovanja lahko prikazali več kakovostne igre. Za razliko od prejšnjih tekem odpravili kar nekaj napak, a izpustili priložnost za prvi uspeh. Bolj kot to me skrbi, koliko samozavesti in moči še imamo pred preostalimi obračuni. Vse ekipe si želijo zmag. Na naslednjem preizkusu se bomo pomerili z gostiteljicami tekmovanja. Trudili se bomo po najboljših močeh."

Ana Seabra, glavna trenerka Portugalske:
"Izredno veseli smo te zmage. V obrambi je naša igra delovala dobro, za razliko od prejšnjih tekem pa smo več raznovrstnosti prikazali tudi v napadu. To je bil ključ do uspeha."

ŠPANIJA : SLOVENIJA 25:23 (15:12)
Španija: Sanz Ledo, Mbengue Rodriguez 5, Fernandez-Augusti Martinez 3, Casareo Romero 4, Berasategui Eizaguire 1, Rojas Asenio 3, Cuadrado Sanchez, Gonzales Sanchez 4, Prelchi Gallego, Zarco Ubeda 3, Saez Gonzalez, Vegue Pena 8, Erauskin Martinez 1, Polonio Rincon 1, Manrique Garin, Morales Claure.
Slovenija: Arhanič, Berzelak 3, Baruca 1, Helbel 3, Abina 1, Čopi 2, Kodele 2, Strnad 7, Akalovič 1, Fister, Vojnovič, Vončina 1, Udovič, Skrinjar 1, Lovšin, Vučko 1.

Najboljši igralki tekme: Fernandez-Augusti Martinez (Španija) in Maja Helbel (Slovenija).

Španke so drugi del evropskega prvenstva, v katerem se bodo borile za razvrstitev od 9. do 16. mesta, začele z zmago nad gostiteljico Slovenijo in prevzele vodstvo v skupini I2. Na koncu so bile boljše s 25:23.

Izbranke glavnega trenerja Jorgea Duenasa de Galarzaja so dobro začele tekmo in tekmicam hitro ušle na štiri zadetke naskoka (9:5). Slovenke so nato resneje zapretile na začetku 28. minute, ko je Anika Strnad uspešno izvedla strel s sedmih metrov za 12:13, a je Španija imela pripravljen odgovor.

Slednja je na odmor med polčasoma odšla s tremi goli zaloge (15:12), prednost pa uspešno zadrževala vse do konca 55. minute. Slovenke, ki so poprej zaradi prekrška in direktnega rdečega kartona ostale brez Tjaše Lovšin, so se uspele približati na 22:23 in nato imele na voljo dva napada za izenačenje. Oba so zapravile, Španke pa tretje priložnosti niso več ponudile.

Jorge Duenas de Galarza, glavni trener Španije:
"Za nami je težka tekma, saj smo igrali proti gostiteljicam turnirja, obenem pa je bilo še vedno prisotno razočaranje po tesnem porazu proti Franciji. V obrambi smo igrali zelo dobro in to nas je vodilo do pomembnega uspeha, po katerem se bomo lahko borili za višjo uvrstitev."

Bojan Voglar, glavni trener Slovenije:
"Tekmo smo začeli slabo, saj so nam Španke takoj pobegnile na tri, štiri zadetke naskoka. Celoten preostanek tekmo smo se mučili, da smo jim znova prišli blizu. Obramba je bila znova na odlični ravni, a šepala sta nam napad in realizacija strelov. Španke so zgrešile eno neovirano priložnost, medtem ko se število naših začne pri šest ali več. Tu je nastala razlika, ki nas je pahnila nazaj, da smo izgubili tekmo. Menim, da sta ob tem sodnika v prvem polčasu spregledala kar nekaj korakov in prekrškov v napadu. To nas je nekoliko znerviralo, obenem pa smo iz teh situacij prejeli nekaj zadetkov. S tem prav tako ne morem biti zadovoljen."